PODUSZKI ORTOPEDYCZNE
Jak spać na poduszce ortopedycznej? 
Na poduszce ortopedycznej śpimy stroną wyższą zwróconą do nas tak aby kręgosłup szyjny utrzymywał się w linii prostej.


Jaka poduszka ortopedyczna do spania będzie dla mnie odpowiednia?
Poduszke ortopedyczną dobiera się ze względu na pozycja ciała w jakiej śpimy. W zależności czy jest o pozycja na boku, n...
Jak spać na poduszce ortopedycznej? 
Na poduszce ortopedycznej śpimy stroną wyższą zwróconą do nas tak aby kręgosłup szyjny utrzymywał się w linii prostej.


Jaka poduszka ortopedyczna do spania będzie dla mnie odpowiednia?
Poduszke ortopedyczną dobiera się ze względu na pozycja ciała w jakiej śpimy. W zależności czy jest o pozycja na boku, na plecach czy też na brzuch będzie to inna poduszka do spania.
Podajemy jaka marka poduszki w naszej ofercie wraz z ceną z dostawą odpowiadają pozycji ciała w jakiej śpimy:
 Na boku i na plecach:
Start (69zł), Szwedzka Armedical 5030 MV (99), Baby Armedical (69), Silent Dream Przeciw chrapaniu Armedical (135), Swing Dr Sapporo (185,07 zł), Nuvo Dr Sapporo (159 zł), Shell Dr Sapporo (225), Classic Sissel(189) Deluxe Sissel 394), Soft Plus Sissel (280)
Na brzuchu:
Bossanova Dr Sapporo(225 zł)


Skąd wynika kształt poduszek ortopedycznych?
Poduszki tworzone są w kształcie który jest negatywem obrysu kręgosłupa szyjnego. Dzięki temu śpiąc na nich kręgosłup przyjmuje naturalny kształt co owocuje niwelowaniem dolegliwości bólowych kręgosłupa, szyi i karku które tak często odczuwamy nad ranem po przebudzeniu.


Z jakiej pianki są wykonane poduszki ortopedyczne do spania?
Poduszki ortopedyczne są wykonane z samoodkształcającej się pianki termoplastycznej (pianki Memory) Po ustaniu nacisku na poduszce pianka powoli wraca do swojego naturalnego kształtu. Jest to technologia która została opracowana początkowo dla kosmonautów, z czasem upowszechniła się. Pianka ta dopasowuje się do pozycji podczas snu i zapewnia równomierne rozłożenie nacisku.  Spałem pierwszy raz na poduszce ortopedycznej jednak rano obudziłem się z bólem karku. Co jest nie tak?
Ze względu na kształt poduszek ortopedycznych część osób przynajmniej na początku ma kłopot z przyzwyczajeniem się do spania na nich. Najczęściej jednak już po kilku nocach sytuacja się się poprawia dlatego warto się przemóc do spania na nich. Gdyby z jakiegoś powodu zakupiona u nas poduszka nie odpowiadała można ją zwrócić do 30 dni i odzyskać pieniądze. Zamawiamy także kuriera po odbiór zwrotu, usługa ta jest darmowa.


Jaki rozmiar poduszki ortopedycznej będzie dla mnie odpowiedni?
W razie wątpliwości który rozmiar wybrać z doświadczenia wiemy że warto wybrać rozmiar mniejszy. Część naszych klientów po zakupie roz. L wymieniało go potem na roz. M ponieważ ten pierwszy był za duży. Poduszki wystęujące w rozmiarze uniwersalnym (np. model Start lub Szwedzka Armedical 5030 MV) sa odpowiednie dla każdego jeśli nie jest się bardzo barczystym lub bardzo drobnej budowy ciała. Dodatkowo jeden model (poduszka Sissel Soft Plus) ma wyciągana wkładke co pozwala regulować jej wysokość. Prosimy pamiętać także że gdyby z jakiegokolwiek powodu zakupiona u nas poduszka ortopedyczna do spania Państwu nie odpowiadała można ją wymienić na inna lub zwrócić do 30 dni i odzyskać pieniądze. Zmawiamy naszego kuriera po odbiór poduszki, usługa ta jest darmowa. 


Nie mam porannych bóli szyi czy karku, czy poduszka ortopedyczna będzie dla mnie odpowiednia?
Oczywiście, spanie na poduszce ortopedycznej jest polecane każdemu jako profilaktyka, lepiej zapobiegać niż leczyć.


Czy poduszki można prać?
Samych poduszek się nie pierze. Prać można poszewke która w którą przyobleczona jest poduszka. Błyskawiczny zamek umożliwia ściągnięcie poszewki, temp. prania to 40 st C. 


Które poduszki ortopedyczne do spania w waszej ofercie są poduszkami medycznymi?
Poduszki medyczne o potwierdzony działaniu medycznym zaakceptowane przez Urząd do spraw Produktów Medycznych i objęte 8% stawką Vat to:
Szwedzka Armedical 5030 MV (99 zł z dostawą), Baby Armedical (69), Silent Dream Przeciw chrapaniu Armedical (135)  Swing Dr Sapporo (185,07 zł), Nuvo Dr Sapporo (159 zł), Shell Dr Sapporo (225), Classic Sissel (189) Deluxe Sissel 394), Soft Plus Sissel (280)
Więcej
na stronę
 • Poduszka ortopedyczna Memory Pillow łagodzi dolegliwości związane z bólami szyi, karku, kręgosłupa, problemami z bezsennością, chrapaniem i napięciem nerwowym.

  69,00 zł
 • miękkie wypustki zapewniają masaż szyi i ramion otwory wentylowane zapewniają właściwą cyrkulacje aż 3 lata gwarancji innowacyjna pianka termoformująca z „pamięcią kształtu”

  99,00 zł
 • Poduszka ortopedyczna Bossanova od Dr Sapporo ze względu na swój kształt przeznaczona jest zwłaszcza dla osób które podczas snu śpią w pozycji na brzuchu. Jest także odpowiednia dla osób przyjmujących pozycje na boku oraz na plecach.

  225,00 zł
 • Poduszka ortopedyczna Silent Dream pomaga łagodzić poranne bólu karku. Dzięki zapewnieniu prawidłowego ułożenia kręgosłupa szyjnego podczas snu pozwala zachować otwarte drogi oddechowe dzięki czemu jest to także poduszka przeciw chrapaniu. Twój partner będzie Ci wdzięczny.

  135,00 zł
 • antyalergiczna 3 lata gwarancji na piankę poduszka z wiskoelastycznej pianki poliuretanowej z „pamięcią kształtu”

  69,00 zł
 • Poduszka podróżna EXCLUSIVE TRAVEL stabilizując odcinek szyjny ułatwia zaśnięcie podczas jazdy na przykład w pociągu. Polecana jest także przy przeciążeniach kręgosłupa w odcinku szyjnym i pozwala na zmniejszenie bólu podczas np. odpoczynku przed telewizorem

  39,00 zł
 • Swing Dr Sapporo to poduszka z linii premium wykonana z najwyższej jakości pianki z pamięcią.

  199,00 zł
 • Została wykonana z najwyższej jakości pianki termoplastycznej, czyli z pamięcią. Pod wpływem ciepła naszego ciała, pianka ta idealnie dopasowuje się kształtem, dzięki czemu stanowi prawidłowe podparcie odcinka szyjnego i zapewnia odpowiedni komfort snu.

  129,00 zł
 • Poszewka AloeVera hipoalergiczna nasączona aloesem.

  35,00 zł
 • Poszewka AloeVera hipoalergiczna nasączona aloesem.

  35,00 zł
 • Poduszka umożliwiająca wygodne spanie na boku. Jest to szczególnie korzystne dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży, kiedy rosnący brzuszek zaczyna przeszkadzać – także w spaniu.

  95,00 zł
 • Poszewkę można prać w temp. 40 st C

  35,00 zł
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów