Pasy ortopedyczne

W rehabilitacji osób, które cierpią z powodu urazów kręgosłupa, często zastosowanie mają pasy ortopedyczne. To jedno z narzędzi, dzięki któremu pacjent może szybciej odzyskać pełną sprawność. Zapewniając sobie efektywną stabilizację i realizując odpowiedni zestaw ćwiczeń, użytkownik tego wyrobu medycznego jest w stanie skutecznie przywrócić u siebie wcześniejsze możliwości ruchowe i sprawność.

Dla uzyskania prawidłowej postawy ciała stosuje się pas lędźwiowy na plecy, który wzmacnia ten odcinek kręgosłupa oraz stabilizuje mięśnie. Zalecany jest zwłaszcza przy dyskopatii i rwie kulszowej.

Podobne zastosowanie jak pas ortopedyczny mają gorsety ortopedyczne, które również stosuje się u osób dorosłych podczas pourazowej albo pozabiegowej rehabilitacji kręgosłupa. Tego rodzaju ortezy tułowia mają za zadanie ograniczyć jego ruchomość w określonym zakresie. Poza właściwościami leczniczymi są maksymalnie komfortowe i wygodne.

Oprócz pasa ortopedycznego przy urazach pleców i tułowia wykorzystuje również sznurówki. To również rodzaj pasa, niezwykle elastycznie i płynnie dopasowujący się do kształtu ciała. Jego zadaniem jest przede wszystkim stabilizowanie odcinka piersiowo-lędźwiowego.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Filtruj według

Cena (dla rozmiaru 160 cm x 200 cm)
Producenci
Filtruj