5 rzeczy o których trzeba pamiętać kupując poduszkę ortopedyczną
Ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje spokojnego i długiego snu. Wraz z wiekiem ilość czasu przeznaczanego na sen ulega zmianie – małe dzieci śpią dłużej, z kolei dorośli krócej. Jeśli zsumujemy łączny czas spędzony w łóżku otrzymamy wynik około 20 lat. Jest to bardzo dużo, warto więc zadbać o własny komfort i wybrać odpowiednią poduszkę.

1. Poduszka ortopedyczna – co warto wiedzieć

Zwykłe poduszki nadwyrężają kręgosłup powodując uciążliwy ból, bezsenność, a nawet problemy z oddychaniem. Poduszka ortopedyczna niweluje ten problem, gdyż kręgosłup szyjny spoczywa w neutralnej pozycji i zachowuje naturalną krzywiznę. Wstając rano unikniemy bólu oraz będziemy pełni energii. Poduszki ortopedyczne to znany i stosowany na szeroką skalę produkt, który odpowiednio zastosowany rozwiąże problemy z kręgosłupem. Patryk Burzej z portalu Dbamokregoslup.pl dodaje – „Jeśli odczuwasz bóle kręgosłupa szyjnego i karku to jedną z najlepszych rzeczy jakie możesz zrobić, aby się ich pozbyć jest spanie na poduszce ortopedycznej. Nie są one magicznym sposobem na pozbycie się takich bólów, bo takiego sposobu nie ma. Jednak w połączeniu z odpowiednią profilaktyką pozwoli Ci to na zniwelowanie porannych bóli, a z czasem na znacząco poprawę twojego stanu zdrowia” Podczas wyboru poduszki powinniśmy pamiętać o kilku istotnych parametrach, ponieważ jeden uniwersalny model nie istnieje.

2. Pozycja podczas snu oraz materiał – koniecznie zwróć na to uwagę

Każdy z nas śpi inaczej, a więc podczas zakupu powinniśmy uwzględnić pozycję, w której najczęściej śpimy. Dla osób śpiących na boku właściwym wyborem pozostaje poduszka z pełnym profilowaniem w kształcie wałka. Z kolei osoby śpiące na plecach powinny wybrać poduszki niższe i miększe z dodatkowym wcięciem w profilowaniu. Poduszki ortopedyczne wykonywane są z pianki, najlepszym wyborem jest pianka termoplastyczna. Materiał ten jest w pełni plastyczny, zapewnia podparcie głowy oraz rozkłada równomiernie nacisk ciała na poduszkę. Dodatkowo pianka termoplastyczna reaguje na temperaturę ciała i aktywnie dopasowuje się do jego kształtu.

kształt jaki przyjmuje kręgosłup w przypadku spania na zwykłej poduszce i poduszce ortopedycznej

3. Który rozmiar wybrać dla początkującego

Poduszki podobnie jak ubrania różnią się rozmiarem. Dla większości osób zaczynających przygodę z poduszką ortopedyczną właściwym wyborem pozostaje rozmiar M (średni i uniwersalny) o wysokości 10-11 cm.

4. Gdzie nabyć poduszkę

Poduszkę najlepiej nabyć od sprawdzonego i rzetelnego dostawcy, oferującego oryginalne produkty. Wybierając sklep internetowy otrzymujemy szerszy asortyment niż w tradycyjnym sklepie internetowym oraz możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni.

5. Jak korzystać z poduszki

Użytkowanie poduszki jest bardzo proste i przyjemne – wystarczy zwrócić wyższy bok do strony ciała i gotowe. Dodatkowo poduszkę bez przeszkód możemy zabrać na wakacje lub służbowy wyjazd „Z czasem tak się przyzwyczaiłem do mojej poduszki ortopedycznej że jeśli gdzieś jadę na kilka dni to zabieram ją ze sobą. Zdarza się że w jakimś hotelu patrzą na to zdziwieni, ale przecież liczy się zdrowie” – mówi Patryk Burzej. Czy warto spać na poduszce ortopedycznej? Jeśli cierpisz na bóle pleców i masz dość nieprzespanych nocy, jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie! Zobacz także: "Pokonaj poranne bóle szyi i budź się wypoczęty - poduszka ortopedyczna"

Zobacz także:
Poduszka ortopedyczna do spania na boku i plecach

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.