Materace gorczycowe: właściwości, opinie, przeciwwskazania.

Materace gorczycowe: właściwości, opinie, przeciwwskazania.

Gorczyca była stosowana przez nasze babcie, które same szyły z niej poduszki, wierząc w ich dobroczynne działanie. Teraz, kiedy mamy potwierdzone zdrowotne działanie gorczycy, na rynku pojawiły się m.in. materace gorczycowe. Czy warto w nie zainwestować?

Czy wiesz, jak ważny jest Twój sen?

Śpiąc, nie tylko regenerujemy siły po całym dniu. Sen to niezwykle ważny proces wpływający na funkcjonowanie całego naszego organizmu. W mózgu odnawiają się nasze komórki, umysł może odpocząć i zregenerować się, podobnie jak nasz układ nerwowy. Dzięki temu nasz metabolizm funkcjonuje prawidłowo – udowodniono, że osoby z niedoborami snu mają średnio wyższy wskaźnik BMI niż osoby sypiające regularnie i wystarczająco do swoich potrzeb. Niewyspani jesteśmy agresywni, nasz czas reakcji się wydłuża, koncentracja osłabia i popełniamy więcej błędów – zarówno w logicznym myśleniu, jak i np. prowadzeniu samochodu.
Ale dobry sen to nie tylko długi sen. Sen to niezbędny element naszego życia, a jego jakość wprost proporcjonalnie wpływa na jakość naszego życia. Komfortowy sen jest bardziej wartościowy niż dłuższy, ale przerywany lub na niewygodnym miejscu. Dlatego wybierając łóżko i materac tak ważne jest, by wybrać produkty najwyższej jakości. A jeśli przy okazji możemy osiągnąć dodatkowe korzyści dla naszego zdrowia? To najlepsza inwestycja, na jaką możemy się zdecydować! Dlatego idealnym wyborem jest materac gorczycowy.

Podczas snu na materacu gorczycowym cały nasz organizm jest objęty korzystnym promieniowaniem.

Wielka moc małego ziarenka

W zestawieniu naturalnych produktów odpromieniujących to niepozorna biała gorczyca zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce. Jej pojedyncze ziarenko o średnicy 2 mm emituje biopole o promieniu aż 100 mm! Dzięki temu gorczyca jest najsilniejszym biostymulatorem naszego zdrowia, dając niesamowite efekty prozdrowotne przy regularnym korzystaniu. Leżąc na tysiącach malutkich ziarenek przez całą noc jesteśmy poddawani delikatnemu i bardzo przyjemnemu masażowi, który pomaga osobom zmagającym się z problemami wad postawy i dolegliwościami bólowymi. Dlatego materac gorczycowy jest szczególnie polecany dla osób, u których występują:
  • bóle reumatyczne i zwyrodnieniowe
  • bóle kręgosłupa
  • napięcie mięśniowe
  • bóle głowy, migreny
  • bóle kostno-stawowe
Jednak zdrowotne działanie gorczycy nie kończy się tylko na działaniu przeciwbólowym! Okazuje się, że jest pomocna także przy alergiach i infekcjach górnych dróg oddechowych. Dzięki temu pozwala o wiele szybciej i łagodniej przejść takie schorzenia jak grypa, przeziębienie czy inne schorzenia górnych dróg oddechowych. Dodatkowo materac gorczycowy jest pomocny dla osób chorujących na astmę, choroby sercowe, pomaga wyregulować ciśnienie oraz leczenie bezsenności. Ten naturalny biostymulator zdrowia jest znany od lat i odkrywany wciąż na nowo przez kolejne pokolenia. - "Postanowiliśmy zainwestować w materace gorczycowe, gdy okazało się, że nasz syn choruje na astmę – opowiada pani Ewa, klientka sklepu. – Następnie z mężem dokupiliśmy materac dla siebie. Po dwóch latach regularnego używania mogę powiedzieć, że to opłacalna inwestycja. Przede wszystkim poprawiła się jakość naszego snu. Zaobserwowałam też, że zdecydowanie rzadziej boli mnie głowa i szyja."
Warto również wspomnieć, że właściwie nie występują żadne przeciwwskazania do stosowania materaca gorczycowego. Dzięki temu możemy zadbać o zdrowie całej naszej rodziny – zarówno naszych schorowanych seniorów, jak i ukochanych dzieci. Inwestycja w ich zdrowie to przecież najlepsza inwestycja, na jaką możemy się zdecydować! 

Jak dbać, by służył nam jak najdłużej?

Kupując materac gorczycowy, zwróćmy uwagę, by był on obszyty 100% bawełną. W ten sposób mamy pewność, że maksymalnie wykorzystamy możliwości gorczycy, a jednocześnie zapewnimy naszej skórze swobodne oddychanie i przyjemny dotyk materiału. Ważne jest również pochodzenie ziaren – najlepsze jest to lokalne, pochodzące z polskich zbiorów. Właśnie taki, najwyższej jakości produkt z gorczycą pochodzącą z Małopolski i województwa świętokrzyskiego proponujemy naszym klientom.
Klienci którzy kupują u nas materac gorczycowy polecają go później rodzinie i znajomym. Mamy wiele zamówień własnie z polecenia, także myślę, że klienci są zadowoleni. Po 2-3 latach, kiedy gorczyca traci ważność, ci sami klienci wracają do nas po nowy materac – mówi Patryk Burzej, właściciel sklepu.
Aby produkt służył nam jak najdłużej i byśmy mogli w pełni cieszyć się ze zdrowotnych właściwości materaca, musimy o niego odpowiednio dbać. Przede wszystkim – materac nigdy nie powinien być moczony! Zalecamy wietrzenie, najlepiej w przewiewnym, ale suchym miejscu. Jeśli nie mamy takiej możliwości, na przykład zimą, warto go odkurzać. Materac można także trzepać, co pozwala ziarenkom ułożyć się odpowiednio. Jeśli obawiamy się zamoczenia materaca, na przykład ze względu na to, że śpi na nim małe dziecko lub osoba starsza, mająca problemy z utrzymaniem moczu – pod prześcieradło podłóżmy podkład higieniczny.  
Zobacz także:
"Materac gorczycowy, środek wspomagający leczenie zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa/dyskopatia/, zmian neurologicznych na tle miażdżycy, cukrzycy czy padaczki."

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.