Pakiet: Prostotrzymacz korektor postawy Oppo 2075 + Doradztwo + Darm. Dost. + GRATIS + Darm. ew. Zwrot lub Wym. + 3 Lata Gwar

Recenzje: 14

Niezastąpione wsparcie przy problemach z kręgosłupem. Prostotrzymacz pozwoli Ci utrzymać prawidłową postawę i zmniejszy ból kręgosłupa. Wskazany zwłaszcza przy wadach postawy. Pamiętaj że ludzie o wyprostowanej postawie ciała są postrzegani jako bardziej atrakcyjni!

Cena 79,00 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery
  • Banner

Poduszka lędźwiowa na fotel, wysoka - profilaktyka dyskopatii
  • Poduszka lędźwiowa na fotel, wysoka - profilaktyka dyskopatii
  • Poduszka lędźwiowa na fotel, wysoka - profilaktyka dyskopatii

Pakiet: Poduszka lędźwiowa na fotel, wysoka - profilaktyka dyskopatii + Doradztwo + Darmowa Dostawa + ew. Zwrot + 3 Lata Gwar.

Poduszka lędźwiowa pozwala na utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia. Poduszka przynosi uczucie ulgi pracownikom biurowym i kierowcom i pomaga w leczeniu dyskopatii i bólu kręgosłupa.
75,00 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Opis

Poduszka lędźwiowa wysoka Halcamp

WYSYŁKA I ZWROT GRATIS.
PRZETESTUJ PRZEZ 30 DNI ZA DARMO.
NASZ KURIER ODBIERA ZWRACANY PRODUKT.

Poduszka lędźwiowa

pozwala na utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia. Kształt poduszki wynika z anatomicznego obrysu lędźwiowej części kręgosłupa. Ze względu na swoją budowę nadaję się do doskonałego wypełnienia przestrzeni między oparciem siedzenia a ciałem. Stanowi nieocenione wsparcie dla ludzi którzy prowadzą siedzący tryb życia i odczuwają bóle w dolnej części pleców lub dokucza im dyskopatia.

cechy poduszki lędźwiowej

- przynosi uczucie ulgi kierowcom i pracownikom biurowym
- wspiera dolny odcinek kręgosłupa
- poduszka lędźwiowa firmy Halcamp jest produktem medycznym zaakceptowanym przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych
- posiada gumowy pasek dzięki czemu można ją przymocować do oparcia każdego fotela lub krzesła
- wykonana z pianki poliuretanowej
- zdejmowana poszewka
- kolor czarny


rys. Wypełniając odcinek lędźwiowy, poduszka lędźwiowa pozwala na zachowanie prawidłowej pozycji podczas siedzenie.
Jeśli odczuwasz ból dolnego odcinka kręgosłupa podczas siedzenia zapytaj jakiegokolwiek fizjoterapeutę o poduszkę lędźwiową, a doradzi Ci sprawienie sobie takiej do domu, pracy i samochodu!
Jeśli masz poniżej 180 cm wzrostu lepsza dla Ciebie będzie poduszka lędźwiowa niska.
Uwaga: w samochodzie poduszka lędźwiowa najlepiej spełnia swoje zadanie kiedy fotel ustawiony jest w pozycji tylko lekko odchylonej od pionu a nie leżącej. Kiedy już z niej skorzystasz nie będziesz chciał się z nią rozstać!
wyrób produkcji polskiej

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodatkowe informacje:

Poduszka lędźwiowa, czyli jak ulżyć sobie w długim siedzeniu                       

Poduszka lędźwiowa – kto powinien rozważyć jej zakup? Co robi taka poduszka? Czy pomoże na ból pleców? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto spędza długie godziny w pozycji siedzącej. Może warto poznać ją bliżej?

Ból pleców często towarzyszy pracownikom biurowym lub kierowcom. Przyjęło się, że o pracy siedzącej mówi się: niezdrowa dla kręgosłupa. Jest w tym dużo racji – fizjoterapeuci opracowali już specjalne zalecenia dla osób, które mają właśnie taki siedzący tryb pracy. Powinno się wstawać co godzinę i robić około 5-10 minut przerwy. Zalecenia te uwzględniła Państwowa Inspekcja Pracy, która zaleca wszystkim pracownikom biurowym 5 minut przerwy, w czasie której należy odejść od stanowiska pracy. Należy wtedy pochodzić, można także rozciągnąć mięśnie. Nie zapominajmy o oczach – jeśli pracujemy przy komputerze podczas przerwy powinniśmy patrzeć za okno, najlepiej w dal.Dlaczego pozycja siedząca obciąża kręgosłup i po co nam poduszka lędźwiowa? Zastanawiacie się nad tym? Świetnie, pora więc przybliżyć kilka faktów.

Siedzenie jest wysiłkiem statycznym – mięśnie są w stanie długotrwałego napięcia, co powoduje ucisk na naczynia krwionośne i nerwy, zmniejszać dopływ krwi do mięśni i utrudniając proces usuwania toksyn. Długotrwałe siedzenie jest sprzeczne z budową organizmu człowieka. Napięte są m. in: mięśnie stabilizujące kręgosłup w pozycji siedzącej, mięśnie barków i rąk obsługujących klawiaturę lub kierownicę, mięśnie karku utrzymujące głowę.

Jak sobie pomóc?

Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej pozycji podczas siedzenia, najbardziej zbliżonej do naturalnej. Zabronione jest zakładanie nogi na nogę, skrzywianie się, przechylanie w jedną stronę, przekrzywianie głowy. Ręce powinny być oparte o biurko, nie powinno się zginać nadgarstków.

Ważne są także krzesło oraz ewentualne dodatki. I tu przechodzimy do poduszki lędźwiowej. Ale zanim o niej – pamiętajcie, że krzesło, na którym siedzicie powinno mieć odpowiednie regulacje, które umożliwią proste siedzenie. Dodatkowym oparciem może być podnóżek ustawiony tak, by było można postawić na nim płasko stopy. Poduszka lędźwiowa jest dodatkiem (a w zasadzie wyrobem medycznym), który zapewni nam odpowiednie wygięcie kręgosłupa, jak najbardziej zbliżone do fizjologicznego wygięcia kręgosłupa.

Mamy też dla was smutną informację: zazwyczaj jest tak, że im wygodniejsze krzesło, tym bardziej niezdrowe. Niestety.

Prawidłowa pozycja ciała podczas siedzenia. Zasady:

1. Stopy ułożone symetrycznie
2. Linia kolan poniżej linii bioder
3. Tułów wyprostowany
4. Plecy powinny przypominać ~, lędźwie „schowane”, tors do przodu
5. Głowa w linii ciała
6. Mięśnie brzucha napięte – brzuch wciągnięty

Poduszka lędźwiowa – jaka?

Na początek należy się zastanowić, jakie będzie jej przeznaczenie. Czy z poduszki lędźwiowej będziemy korzystać w określonych godzinach w biurze, w samochodzie, czy w domu podczas siedzenia w fotelu. W każdym przypadku należy pamiętać, że poduszka musi być tak wyprofilowana, aby podtrzymywać kręgosłup w pozycji siedzącej przez kilka godzin.

Tajemnicą utrzymania prawidłowej postawy ciała przez dłuższy czas siedzenia jest według Goghale Method przodopochylenie miednicy- jak na zdjęciu obok. Jeśli dół kręgosłupa jest odpowiednio ustawiony, jego góra i głowa ułożą się w naturalnej pozycji. Dłuższe siedzenie będzie komfortowe.

Jeśli kupujemy poduszkę po to, aby wspomóc nasz kręgosłup w domu lub w pracy, to jedyne, o czym musimy pamiętać to to, aby dobrać dobrze jej rozmiar.

Nie każda poduszka lędźwiowa będzie odpowiednia 

osoby o większej masie i wyższe powinny wybrać poduszki lędźwiowe o mocniejszym profilu, analogicznie osoby szczuplejsze i niższe powinny wybrać poduszki mniejsze.

Jeśli kupujemy poduszkę lędźwiową do samochodu, to musimy wybrać taką, która jest do tego przeznaczona.

Kształt fotela do jazdy jest inny niż krzesła, a poduszka lędźwiowa nie powinna nas przybliżać do kierownicy. Jest też aspekt mocowania poduszki – poziomy lub pionowy w zależności od ilości (lub obecności) poduszek powietrznych bocznych w samochodzie. Opnie o poduszkach lędźwiowych, z których użytkownicy korzystają w samochodzie są dobre, ale bardzo często pojawia się informacja, że trzeba ją co jakiś czas poprawić, bowiem przesuwa się. W samochodzie poduszka lędźwiowa najlepiej spełnia swoje zadanie wtedy, kiedy fotel ustawiony jest w pozycji tylko lekko odchylonej od pionu, ale nie leżącej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Na to, z czego poduszka lędźwiowa jest wykonana i czy ma zdejmowaną poszewkę, którą możemy wyprać. Dobra poduszka powinna być wykonana z pianki poliuretanowej. Podtrzymuje ona (pianka) plecy, dopasowuje się do ciała, zapobiega pogłębianiu się dolegliwości i ich nawrotom, w tym dyskopatii kręgosłupa.

Poduszka lędźwiowa z pianki przyniesie ulgę nie tylko osobom ze zwyrodnieniami, ale także tym po różnego rodzaju urazach lub wypadkach  i po urazach, ponieważ poduszka dopasowuje się kształtem do ciała i dobrze je podtrzymuje.

Poduszka lędźwiowa – po co?

Poduszka lędźwiowa jest wyrobem stosowanym w celu zapobiegania, łagodzenia przebiegu schorzeń oraz łagodzenia lub kompensowania skutków urazów kręgosłupa poprzez zapewnienie jego prawidłowego ułożenia w czasie siedzenia. Święte słowa. A teraz po ludzku – poduszka lędźwiowa jest przeznaczona dla osób, które po prostu dużo siedzą. Jej zadaniem jest utrzymanie naturalnej pozycji kręgosłupa, jego wsparcie przy zachowaniu długotrwałej pozycji siedzącej.

Poduszka lędźwiowa polecana jest dla osób, które już odczuwają ból kręgosłupa spowodowany długim siedzeniem lub chcą mu zapobiec. Należy jednak pamiętać, że największe efekty da połączenie poduszki lędźwiowej z rehabilitacja lub ćwiczeniami wzmacniającymi. Im silniejsze mięśnie podtrzymujące kręgosłup, tym mniejsza dolegliwości bólowe pleców.

Poduszka lędźwiowa – opinie

Poduszki lędźwiowe cieszą się na ogól dobrą opinią. Oczywiście wiele opinii, które znajdziemy w internecie są krótkie, „wszystko ok” i nic więcej. Na szczęście niektórzy użytkownicy są bardziej wylewni:

- Poduszkę Lędźwiową zakupiłam ponieważ wybierałam się na pielgrzymkę po Sanktuariach Europy: Tj. Słowacja , Austria, Niemcy, Francja, Hiszpania i Portugalia. Podróż odbywaliśmy autokarem , wiele kilometrów do pokonania w autobusie budziło we mnie obawy, że nie podołam tej podróży ponieważ mam uraz kręgosłupa. Ta poduszka sprawiła, że pokonałam tyle kilometrów i nie miałam kłopotów z kręgosłupem. Jestem bardzo zadowolona z zakupu , obecnie poduszka służy mi jak wybieram się w jakąś podróż zabieram ją do samochodu a w domu obowiązkowo jak pracuję przy komputerze. Czuję komfort w pozycji siedzącej. Polecam bardzo! - Jadwiga

- Z dbałością o każdy szczegół. Bardzo dobrze wyprofilowany do budowy anatomicznej. Przynosi ulgę oraz poprawia komfort podczas czynności w pozycji siedzącej - Iwona

- Uważam, że zakup poduszki lędźwiowej był bardzo trafnym zakupem, ponieważ faktycznie korzystam z niej na co dzień i na pewno odczuwam dużo większy komfort w pozycji siedzącej mając wsparcie dolnego odcinka lędźwiowego w postaci poduszki. Polecam Wszystkim – Magda

- Kiedy boli kręgosłup wtedy dopiero odczuwalne jest działanie poduszki. nie zdziała cudów, ale na pewno pomoże w momencie kiedy nie mamy wyjścia i musimy siedzieć w pracy 8h :) - Monika

Pamiętajcie, że lepiej nie dopuścić do tego, aby kręgosłup nas bolał. Pomóc możemy sobie nie tylko poduszką ortopedyczną, ale i siedzeniem na piłce lub klękosiadzie. Nasz kręgosłup jest stworzony do ruchu! Stałe pozycje, długo nie zmieniane prowadzą do zmian patologicznych, dlatego naprawdę – przerwy w pracy są wskazane, podobnie jak proste ćwiczenia i dużo ruchu po pracy.

A jeśli nie poduszka lędźwiowa to co?

Na rynku znajduje się wiele produktów stworzonych z myślą o osobach z problemami z kręgosłupem. Najprostszym (i najtańszym) produktem, który wspomóc ma nasze lędźwie są podpórki wykonane z siatki. Kupić je można od 10 zł, są lekkie, przewiewne (plecy się nie pocą), można je montować do fotela w pracy i do samochodu. Raczej polecane są jako profilaktyka, niż produkt mogący pomóc.

Inną opcją są wałki lub półwałki pod plecy. Należy tu jednak pamiętać, że powinna ona szczelnie wypełniać przestrzeń między plecami a oparciem krzesła lub fotela. Taki półwałek zmusza nas do zachowania krzywizny kręgosłupa. Będzie także dobry dla kierowców, ponieważ nie ogranicza ruchów i nie przybliża zbytnio do kierownicy. Można je kupić w cenie około 30 - 50 zł.

Oczywiście, że poduszka lędźwiowa będzie najlepszym wyborem – jej cena zaczyna się od 50 zł. I z całą pewnością – są poduszki są warte zakupu jeśli plecy bolą, o czym świadczą pozytywne komentarze.

                                                                                                                                                            

Szczegóły produktu
Nowy

Opis

Długość
32
Szerokość
8
Wysokość
34
Opinie
Oceń 

Poduszka

Ogólnie ok, zmieniłbym tylko system mocowania ponieważ poduszka się przesuwa i trzeba co jakiś czas ją poprawić.

Oceń 

P0duszka ledzwiowa

Polecam wszystkim bardzo dobrze pasuje do samochodu .Szybka dostawa

Oceń 

Poduszka na kręgosłup

Produkt polecam, spełnia swoje wymagania. Dostawa bardzo szybka.

Oceń 

poduszka lędźwiowa

wymusza prawidłową postawę, dobrze wpływa na samopoczucie

Oceń 

Polecam

Poduszka świetnie wspiera plecy jednak w aucie przy wsiadaniu za każdym razem trzeba ją poprawiać.

Oceń 

poduszka lędźwiowa

Zamówienie szybko zrealizowane. Dobry zakup, wygodniej się teraz siedzi przy komputerze.Polecam.

Oceń 

poduszka ledzwiowa na fotel

poduszke zakupilam dla swojej mamy,jest to osoba starsza i zalezalo mi na tym aby byla przydatna.Zakup w 100 procentach trafny.Polecam.

Oceń 

Poduszka lędźwiowa

Poduszka bardzo dobrze wymusza wręcz prawidłową postawę w samochodzie. Trzeba się trochę przestawić i zmienić ustawienie fotela ale nadaje ciału odpowiedni kształt.

Oceń 

Poduszka ledzwiowa

Super wygodna poduszka. Co do zrealizowania zamówienia i przesyłki czysty wzór konspekt. Kontakt ze sprzedającym świetny.

Oceń 

Poduszka Lędźwiowa.

Bardzo dobra i Pomocna przy bólu w okolicy kręgosłupa ledzwiowego.

Napisz swoją opinię

Pakiet: Prostotrzymacz korektor postawy Oppo 2075 + Doradztwo + Darm. Dost. + GRATIS + Darm. ew. Zwrot lub Wym. + 3 Lata Gwar

Pakiet: Poduszka lędźwiowa na fotel, wysoka - profilaktyka dyskopatii + Doradztwo + Darmowa Dostawa + ew. Zwrot + 3 Lata Gwar.

Poduszka lędźwiowa pozwala na utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia. Poduszka przynosi uczucie ulgi pracownikom biurowym i kierowcom i pomaga w leczeniu dyskopatii i bólu kręgosłupa.
Napisz swoją opinię
2 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku