Pakiet: Prostotrzymacz korektor postawy Oppo 2075 + Doradztwo + Darm. Dost. + GRATIS + Darm. ew. Zwrot lub Wym. + 3 Lata Gwar

Recenzje: 14

Niezastąpione wsparcie przy problemach z kręgosłupem. Prostotrzymacz pozwoli Ci utrzymać prawidłową postawę i zmniejszy ból kręgosłupa. Wskazany zwłaszcza przy wadach postawy. Pamiętaj że ludzie o wyprostowanej postawie ciała są postrzegani jako bardziej atrakcyjni!

Cena 79,00 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery
  • Banner

Mata do ćwiczeń 4Fizjo 180 x 60 x 1 cm
  • Mata do ćwiczeń 4Fizjo 180 x 60 x 1 cm
  • Mata do ćwiczeń 4Fizjo 180 x 60 x 1 cm

Mata do ćwiczeń NBR 4Fizjo 1,5CM + bezpłatna dostawa

99,00 zł
Brutto
Ilość

 

Opis

Mata do ćwiczeń 4Fizjo 180 x 60 x 1,5 cm


Mata do ćwiczeń 4FIZJO amortyzuje, zapewnia wygodę i bezpieczeństwo w trakcie gimnastyki, jogi, pilatesu, fitnessu i podczas innych aktywności. Matę do ćwiczeń 4FIZJO możesz zabrać ze sobą wszędzie, gdzie chcesz: na halę sportową lub na dwór, możesz używać jej w domu lub skorzystać z maty w gabinecie fizjoterapeuty. Dlaczego warto korzystać z maty do ćwiczeń? To proste: mata amortyzuje twoje ruchy, zapewnia ci stabilność i płynność ruchów, nie ślizga się na podłodze, wyrównuje podłoże. A to tylko część jej atutów!
Zalety maty do ćwiczeń 4FIZJO:

    • 4FIZJO to znany i ceniony producent specjalizujący się w akcesoriach sportowych i rehabilitacyjnych

    • Mata do ćwiczeń 4FIZJO wykonana jest z najlepszych hipoalergicznych materiałów

    • Wysoką jakość produktu przekłada się na zadowolenie z użytkowania

    • Mata do ćwiczeń 4FIZJO zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas ćwiczeń

    • Odpowiednia grubość i gęstość materiału zapewnia właściwości wytłumiające dźwięki. Gwarantuje to komfort ćwiczeń i spokój dla otoczenia. Mata do ćwiczeń 4FIZJO skutecznie wycisza podskoki, kroki i inne dynamiczne ruchy

    • Mimo przechowywania w rulonie, mata do ćwiczeń 4FIZJO po rozłożeniu przylega dobrze do podłoża, nie zagina się, nie zaokrągla.

    • Praktyczny uchwyt ułatwiający transport - dzięki temu możesz ćwiczyć gdzie chcesz, jak chcesz i kiedy chcesz!

    • Własna mata w trakcie ćwiczeń w przestrzeni publicznej lub na siłowni to gwarancja higieny i bezpieczeństwa

    • 4FIZJO to specjalista w produkcji sprzętu sportowego i fizjoterapeutycznego, dbający o zdrowie użytkowników
    • Producent to polska marka 4 FIZJO! Kupując produkty 4FIZJO wspierasz nasz lokalny rynek.

Szczegółowe informacje techniczne:

    • Tworzywo: NBR (kauczuk butadienowo akrylonitrylowy)
    • Wymiary maty do ćwiczeń 4FIZJO: 180 cm x 60 cm x 1,5 cm (długość, szerokość, grubość)
Korzyści płynące z używania maty do ćwiczeń 4FIZJO:
    • Komfort
    • Bezpieczeństwo
    • Higiena
    • Dobre relacje z sąsiadami piętro niżej ;)
    • Zmniejszenie ryzyka poślizgnięcia i upadku
    • Zmniejszenie ryzyka odniesienia kontuzji podczas ćwiczeń, dzięki amortyzowaniu podłoża
    • Zmniejszenie ryzyka otarć i uszkodzeń naskórka w kontakcie z podłożem

Jak korzystać z maty do ćwiczeń 4FIZJO?

Po prostu ją rozłóż! Matę możesz wygodnie składać i rozkładać, gdy tylko zechcesz. Dzięki wygodnym uchwytom, małej masie i możliwości zwijania w poręczny rulonik matę możesz bez trudu transportować - na ramieniu, w torbie sportowej, w bagażniku.


======================================================================
Mata do ćwiczeń. Po co, dla kogo i jaka?

Mata do ćwiczeń. Po co?

Czy mata do ćwiczeń rzeczywiście jest potrzebna? Czy nie lepiej ćwiczyć po prostu na kocu, dywanie, podłodze, trawie? Wielu początkujących ćwiczących miewa podobne wątpliwości i dylematy. Spróbujemy je rozwiać.

Zdaniem specjalistów mata to ważna inwestycja w drodze do sprawności i zdrowia.
- Mata do ćwiczeń jest niezbędna podczas zajęć typu joga, pilates, jak i pozostałe formy treningów fitness. Zwiększa komfort ćwiczeń, jak i bezpieczeństwo. Najważniejsze funkcje maty do ćwiczeń to:

- zabezpieczenie przed otarciami

- eliminowanie ślizgania się

- izolacja od zimnej podłogi oraz zanieczyszczeń

- mata do ćwiczeń zapewnia dodatkową amortyzację przy intensywniejszych ćwiczeniach

- mata do ćwiczeń stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla stawów podczas ćwiczeń w pozycjach klęczących - wyjaśnia Natalia Miziołek, trener personalny, instruktor fitness z Klubu dla Kobiet Lady Fitness.

Maria Głuchowska, terapeutka manualna, stwierdza: - Mata do ćwiczeń gwarantuje przede wszystkim wygodę. Ma również funkcję antypoślizgową. Dzięki temu, że jest miękka, ma funkcję amortyzującą. Unikamy obtarć, siniaków np. na kolanach.

- Oczywiście również ważna jest kwestia higieny i czystości. Gdy ćwiczymy, to również się pocimy - także w matę. Lepiej więc nie kłaść się na zapoconej przez kogoś. Poza tym nie zbieramy brudu i kurzu z podłogi, lecz mamy swoją osobistą matę do ćwiczeń, którą łatwo zdezynfekować - podkreśla Maria Głuchowska.

Matę do ćwiczeń można wykorzystywać również na zewnątrz. Zapewnia wówczas nie tylko izolację od podłoża, ale może zabezpieczać przed ugryzieniami owadów, ukłuciami igieł lub niektórych roślin, przed alergią wskutek kontaktu z trawą itp.


Mata do ćwiczeń. Dla kogo

Po matę do ćwiczeń mogą sięgnąć wszystkie aktywne osoby. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, czy jesteś „starym wyjadaczem”, mata usprawni i ułatwi twoje treningi.

Alicja chętnie ćwiczy „w towarzystwie” znanych fit-youtuberek. Korzysta również chętnie z treningów grupowych odbywających się w salach gimnastycznych: - Kładzenie się na gołej podłodze było po prostu nieprzyjemne. Podłoga bywa zimna i niefajna w dotyku. Jeśli byłam w hali sportowej, często czułam na dłoniach i pod stopami drobinki kurzu i piasku. To było okropne - wciąż brudne ręce, bo przecież po hali chodzono w butach. Noszenie ze sobą maty skutecznie rozwiązało ten problem.

Na niektórych sam widok maty może działać motywująco:
- Przyznam, że trudno mi było skupić się na ćwiczeniach w domu - mówi Kasia. Jest świeżo upieczoną mamą małego Marcelka. Ma również 5-letnią Polę, więc zorganizowane w klubach ćwiczenia dla mam z noworodkami odpadają. Pozostała tylko aktywność w warunkach domowych. - W domu ciągle mnie coś lub ktoś absorbuje. Co chwilę przerywałam ćwiczenia. Albo w drugą stronę - po prostu mi się nie chciało ruszać. Kupiłam matę do ćwiczeń i to daje mi takiego „pozytywnego kopniaka”, gdy na nią spojrzę: Jak to, zainwestowałam w matę do ćwiczeń i ona ma tak leżeć?! Nauczyłam też córkę, że gdy rozkładam matę,  to jest mój czas na gimnastykę. Gdy mama jest na macie, to jest „na treningu”, nie można przeszkadzać.

Mata doskonale sprawdza się również jeżeli nie chcemy wycierać podłogi własnym ubraniem i ciałem.

- W domu, gdzie jest piesek, jest mimo sprzątania zawsze trochę piasku, trochę sierści, nawet w jedzeniu - przyznaje Adam. Mimo że, jak mówi, nawet jego dziewczyna już polubiła jedzenie z sierścią, to relaks lub joga na podłodze, nie stanowiła przyjemności. - Zaraz się mnie kobieta czepiała, że mam sprzątać - dodaje Adam ze śmiechem.
- Na szczęście znalazłem rozwiązanie - Adam prezentuje z dumą matę do ćwiczeń. - Ma tylko jedną wadę: pies też ją pokochał. Musiałem kupić matę  dodatkową dla psa, bo ledwie moja narzeczona zaczynała ćwiczyć jogę, nasz kochany sierściuch pchał się na matę i zwijał do spania.

Maty do ćwiczeń są naprawdę uniwersalne. Wykorzystywać je można właściwie w każdym sporcie wymagającym stacjonarnych ćwiczeń. Dzięki odpowiedniej aktywności na macie można m.in.:
    • Zyskać smukłe nogi
    • Wyrzeźbić jędrne pośladki
    • Wyćwiczyć płaski brzuch
    • Pozbyć się boczków
    • Podnieść biust ćwiczeniami
    • Zaangażować biodra
    • Wzmocnić mięśnie pleców i kręgosłupa
    • Zredukować dolegliwości bólowe mięśni, stawów, kręgosłupa
    • Zaangażować barki
    • Ćwiczyć po ciąży
    • Relaksować się jogą
    • Rozciągać się
    • Ćwiczyć bardzo ważne dla kobiet mięśnie dna miednicy
    • Wykonywać gimnastykę korekcyjną
    • Wykonywać ćwiczenia techniczne, naukę prawidłowego poruszania się w treningu obwodowym, siłowym, sportach walki itd.
Mata do ćwiczeń. Jaka?

Współcześnie wielość dostępnych na rynku towarów może przyprawiać o zawrót głowy. Nadmiar towarów może skutkować wątpliwościami, który produkt będzie najlepszy i najbardziej skuteczny? Jak wybrać odpowiednią matę do ćwiczeń?


- Zaletą ćwiczenia na macie jest też to, że możemy wybrać odpowiednią matę do rodzaju naszego treningu - tłumaczy Natalia Miziołek, trener personalny, instruktor fitness z Klubu dla Kobiet Lady Fitness.

Czym zatem kierować się przy wyborze maty? - Poruszając się w dziedzinie rekreacyjnych treningów, najlepszym wyborem będą uniwersalne maty treningowe lub maty dedykowane do jogi czy zajęć pilates - podpowiada Natalia Miziołek.

Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając matę do ćwiczeń? - Podczas wyboru maty warto zwrócić uwagę nie tylko na jej cenę - podkreśla trenerka. - Ważną cechą jest grubość maty oraz gęstość materiału. Do cięższych treningów wymagających większej amortyzacji, jak zajęcia fitness czy trening na siłowni, wybieramy grubsze maty, odpowiednio miękkie / twarde.

- Wybierajmy te maty do ćwiczeń, które nie ulegają odkształceniu, wyprodukowane z materiału, który się nie kruszy i jest odporny na otarcia oraz wgniecenia- tłumaczy trenerka personalna Natalia Miziołek. - Na siłowniach często znajdują się miejsca wyłożone odpowiednimi matami, aby zabezpieczać powierzchnię i podnieść komfort treningu. Jednak nawet wtedy dobrze jest zabrać ze sobą matę - dodaje specjalistka.

W aktualnych nowych zasadach sanitarnych oraz w obliczu zagrożenia zakażeniem koronawirusem, własna mata do ćwiczeń to kolejne zabezpieczenie. Mając kontakt tylko ze swoją matą do ćwiczeń, a nie z ogólnodostępną matą lub materacem, zmniejszamy również ryzyko zachowania na inne problemy zdrowotne, na przykład na grzybicę.

- Kolejną ważną cechą maty do ćwiczeń jest przyczepność - zwraca uwagę Natalia Miziołek. - Dobra mata nie powinna ślizgać się po podłożu, tak, aby ćwiczący czuł się na niej stabilnie. Warto pomyśleć także o tym, czy mata będzie łatwa do czyszczenia. Kontakt z ciałem oraz z podłogą stwarza idealne warunki do rozwoju grzybów czy bakterii. Matę należy czyścić po każdym treningu, zgodnie z zaleceniami producenta - podkreśla trenerka. Użycie niewłaściwych substancji do mycia maty, jej złe przechowywanie czy narażenie np. na częste zalania, może powodować utratę właściwości maty i uszkodzenia.  

- Niemniej ważna jest wygoda w transporcie maty - Natalia Miziołek zwraca uwagę na praktyczny aspekt. - Odpowiednia elastyczność maty i odporność na zgięcia zapewni łatwe złożenie maty oraz szybki jej powrót do pierwotnego kształtu. Elementem ułatwiającym transport jest oczywiście pokrowiec na matę.

Z tego wniosek, że żadne inne podłoże nie ma tylu zalet, co dobrej jakości mata do ćwiczeń.

- Dobrej maty nie da się w 100% zastąpić samym ręcznikiem, dywanem czy kocem. Nawet podczas wykonywania treningów w domu warto zaopatrzyć się w matę, głównie ze względów bezpieczeństwa naszych stawów oraz ogólnego komfortu ćwiczeń - wyjaśnia trenerka Natalia Miziołek, instruktorka fitness z z Klubu dla Kobiet Lady Fitness.

Szczegóły produktu
5907222931028
Nowy
Opinie

Napisz swoją opinię

Pakiet: Prostotrzymacz korektor postawy Oppo 2075 + Doradztwo + Darm. Dost. + GRATIS + Darm. ew. Zwrot lub Wym. + 3 Lata Gwar

Mata do ćwiczeń NBR 4Fizjo 1,5CM + bezpłatna dostawa

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Pakiet: Drążek rozporowy 4Fizjo + Doradztwo + Darmowa Dostawa + Gratis + Darm. ew. Zwrot lub Wymiana + 3 Lata Gwar.

Recenzje: 0

W miarę zwisania na drążku rozporowym płyny ustrojowe zostają zassane do wnętrza dysków kręgosłupa i następuje ich regeneracja. Powoduje to zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa. Jest to najszybszy sposób regeneracji dysków- szybszy nawet od pływania.

Cena 79,00 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: