Pakiet: Prostotrzymacz korektor postawy Oppo 2075 + Doradztwo + Darm. Dost. + GRATIS + Darm. ew. Zwrot lub Wym. + 3 Lata Gwar

Recenzje: 14

Niezastąpione wsparcie przy problemach z kręgosłupem. Prostotrzymacz pozwoli Ci utrzymać prawidłową postawę i zmniejszy ból kręgosłupa. Wskazany zwłaszcza przy wadach postawy. Pamiętaj że ludzie o wyprostowanej postawie ciała są postrzegani jako bardziej atrakcyjni!

Cena 79,00 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery
  • Banner

  • Obecnie brak na stanie
Pakiet: Mata do akupresury z kolcami 4Fizjo + Poduszka + Doradztwo + Darmowa Dostawa + ew. Zwrot lub Wymiana + 3 Lata Gwar.
  • Pakiet: Mata do akupresury z kolcami 4Fizjo + Poduszka + Doradztwo + Darmowa Dostawa + ew. Zwrot lub Wymiana + 3 Lata Gwar.
  • Pakiet: Mata do akupresury z kolcami 4Fizjo + Poduszka + Doradztwo + Darmowa Dostawa + ew. Zwrot lub Wymiana + 3 Lata Gwar.
  • Pakiet: Mata do akupresury z kolcami 4Fizjo + Poduszka + Doradztwo + Darmowa Dostawa + ew. Zwrot lub Wymiana + 3 Lata Gwar.

Pakiet: Mata do akupresury z kolcami + Poduszka + Doradztwo + Darmowa Dostawa + ew. Zwrot lub Wymiana + 3 Lata Gwar.

89,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Opis

Mata do akupresury z kolcami + poduszka

WYSYŁKA I ZWROT GRATIS.
PRZETESTUJ PRZEZ 30 DNI ZA DARMO.
NASZ KURIER ODBIERA ZWRACANY PRODUKT.


Mata do akupresury to doskonały pomysł na prezent! Sprawdzi się jako upominek m.in. dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa, narzekających na spięte mięśnie, żyjących w stresie.

Korzyści płynące z używania maty do akupresury to:
• Zmniejszenie dolegliwości bólowych
• Redukcja znużenia i zmęczenia
• Odprężenie i relaks
• Poprawa nastroju
• Pobudzenie do działania

Jak korzystać z maty do akupresury?
AG438B_ag438b_13.jpgPo ułożeniu na macie ciało zyskuje stymulację za pomocą setek kolców. Najlepsze efekty odprężenia ciała i ducha można zyskać, korzystając z maty każdego dnia. Początki mogą być trudne, dlatego należy sukcesywnie wydłużać czas spędzany na macie. Warto zacząć od 5 do 10 minut. Sukcesywnie czas leżenia można wydłużyć do 30-40 minut.

Dla uzyskania równomiernego ucisku można podłożyć np. zrolowany ręcznik, aby uwypuklić matę w miejscu naturalnych krzywizn kręgosłupa. Najlepsze efekty można osiągnąć, kładąc się na macie bez ubrania. Na początek można przyzwyczaić się do ucisku kolców w cienkiej odzieży np. w T-shircie.

Na macie można również siedzieć lub chodzić, w zależności od tego, które partie ciała chcemy stymulować. Poręczne opakowanie z uchwytem do noszenia pozwoli korzystać z maty także poza domem: w pracy lub w podróży. Wszędzie przyda się relaks!

Produkt cechuje wysoka jakość. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Mata do akupresury jest doskonałym wsparciem w leczeniu dolegliwości fizycznych i psychicznych.

Mata pomoże, gdy cierpisz:
• Na depresję
• Na stres
• Na bezsenność
• Na uporczywe zmęczenie

W przypadku dolegliwości fizycznych, mata sprawdza się, gdy doskwierają:
• Bóle głowy
• Bóle szyi
• Bóle karku
• Bóle kręgosłupa
• Bóle pleców
• Bóle barków
• Bóle bioder
• Rwa kulszowa
• Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa
• Nerwobóle
• Niewłaściwe napięcie mięśniowe
• Słabe krążenie krwi
AG438B_ag438b_12.jpgSzczegóły techniczne maty:
Specyfikacja:

    Mata posiada łącznie aż 230 płytek (rozet), a poduszka 66 - razem 7992 punktów akupresury.
    Każda rozeta posiada aż 27 kolców masujących.
    Wymiary maty: 65 cm x 40 cm x 2 cm
    Wymiary poduszki: 14 cm x 37 cm x 10 cm
    Materiał: ABS (kolce), bawełna (mata, poduszka)
    Kolor maty: niebieski
    Kolor poduszki: niebieski
    Kolor rozet: białyJak każdy produkt, w rzadkich przypadkach, mata do akupresury również może mieć przeciwwskazania do stosowania. Należy zachować ostrożność i nie korzystać bez konsultacji z lekarzem prowadzącym w przypadku:
• Zaburzeń krzepnięcia krwi (wskutek hemofilii lub przyjmowania leków przeciwzakrzepowych)
• Chorób skóry, w których mata mogłaby prowadzić do podrażnień i uszkodzeń tkanki
Matę przechowuj w oryginalnej torbie. W razie potrzeby przemyj w letniej wodzie z mydłem. Nie pierz w pralce, z uwagi na możliwość uszkodzenia produktu.

Zapraszamy do skorzystania z oferty na mate do akupresury z kolcami.
=====================================================

Artykuł "Mata do akupresury. Po co, dla kogo i jaka?"Mata do akupresury. Po co

Stres? Zmęczenie? Bóle kręgosłupa? Mówi się, że współcześnie, zamiast pytać, „CZY coś boli?”, powinniśmy zadawać pytanie - „CO boli?”. Powszechne są dolegliwości bólowe kręgosłupa, bioder, barków, głowy. To tylko część skutków siedzącego trybu życia. Jeśli do tego dodamy problemy psychiczne jak depresja, trudności z zasypianiem, napięcie, w którym żyjemy, znużenie, zmęczenie - lista dolegliwości, z którymi borykamy się każdego dnia, tylko się wydłuża.

Gdy już zapadnie decyzja: tak dłużej być nie może! -pozostaje pytanie, jak sobie pomóc. Dobroczynne działanie ucisku znane jest już od tysiącleci. Masaż i akupresura to doskonałe rozwiązanie w przypadku dolegliwości fizycznych i emocjonalnych. Akupresura, znana już tysiące lat temu na Dalekim Wschodzie, bywa określana jako „miękka” akupunktura.

Chociaż wizja układania się na kolcach może wydawać się wyzwaniem nie do pokonania, wbrew pozorom jest to… przyjemne doznanie.
- Polecam matę ze względu na długofalowe skutki i odczuwalne korzyści - przyznaje 46-letnia Barbara, urzędniczka. - Rwa kulszowa, która mi dokuczała od wielu miesięcy, ból krzyża i barków, odeszły w zapomnienie.

Dodaje, że siedząca praca, mimo regularnych spacerów, a także ćwiczeń, dawała się silnie we znaki. Praca biurowa „mściła się” powodując bóle różnych części ciała, a także uczucie znużenia i przygnębienia.

Barbara nie wyobraża sobie teraz dnia bez maty: - To mój czas tylko dla siebie, leżę na kolcach, relaksuję się i nie ma mnie dla nikogo - śmieje się.

Na czym polega to „magiczne” działanie maty do akupresury? Jaki jest jej sekret?

- Mata do akupresury działa miejscowo - wyjaśnia terapeutka manualna Maria Głuchowska. - Stworzona jest dla osób spiętych, mających problem z rozładowaniem napięcia i emocji, bólami kręgosłupa czy głowy i bezsennością - wymienia specjalistka.
- Mata działa na zasadzie terapii odruchowej tzn. bodziec, jakim jest ukłucie, działa na receptory czuciowe w skórze, wywołując reakcje w mózgu w postaci wyładowania - opisuje masażystka Maria Głuchowska. - Regularne stosowanie maty na pewno przyczyni się do lepszego samopoczucia.

- Ból z czasem staje się coraz mniejszy, a przyzwyczajone mięśnie coraz bardziej rozluźnione. Oprócz tego mata polepsza ukrwienie, usprawniając krążenie i odżywienie tkanek - specjalistka wyjaśnia „tajemnicę maty”. - Czas użytkowania jednorazowo to 15-30 minut - dodaje terapeutka. - Mata jest niewskazana dla osób z hemofilią, stosujących leki przeciwzakrzepowe, z niekontrolowanymi problemami z układem krążenia lub stanami zapalnymi skóry - ostrzega Maria Głuchowska, terapeutka manualna.

- Mata ma na celu sprowokowanie organizmu do samouzdrowienia i odzyskania wewnętrznej równowagi, stanowi pomoc w regeneracji, a dzięki specjalistycznym igłom zachodzi tu dużo więcej reakcji. Dlatego korzystanie z maty wymaga skupienia i samoobserwacji. W razie jakichkolwiek negatywnych skutków ubocznych należy skonsultować się z lekarzem, aby nasza świadomość i znajomość własnego ciała i jego reakcji była jeszcze większa - podkreśla specjalistka.

Mata do akupresury. Dla kogo

Mata do akupresury sprawdzi się dla każdego, kto cierpi z powodu bólu ciała lub odczuwa stres, zmęczenie, niepokój. Innymi słowy - dla każdego! Współcześnie niełatwo znaleźć kogoś, kto nie uskarża się na podobne dolegliwości, a pandemia koronawirusa powoduje dodatkowe komplikacje i problemy fizyczne i emocjonalne.

- Kiedy ostatnio przebywanie w domu stało się koniecznością, a salony usługowe zamknęły drzwi, wiele osób dbających o swoją kondycję zostało bez możliwości regularnych masaży i zaczęło rozglądać się za zamiennikami, aby podtrzymać stan rozluźnienia i lepszego nastroju - zauważa Maria Głuchowska, terapeutka manualna.
- Tu z pomocą między innymi przychodzą maty i inne aplikatory wieloigłowe które z początku mogą budzić strach i zwątpienie ze względu na swoją kłującą formę i brak wiedzy: jak właściwie to działa, dlaczego i po co, skoro manualny masaż i inne narzędzia wydają się o wiele przyjemniejsze? - pyta retorycznie specjalistka.

Mata może zapewnić redukcję dolegliwości bólowych, poprawić nastrój, rozluźnić mięśnie - i to jak!

- Kiedy spróbowałam skorzystać z maty po raz pierwszy, trochę przeraziło mnie, jak ostre są kolce. Po ich dotknięciu dłonią zakładałam, że leżenie na macie będzie to nieprzyjemne doświadczenie. Kiedy jednak postanowiłam spróbować i położyłam się na nich, po chwili okazało się, że to przyjemne uczucie, a po paru minutach było wręcz wspaniałe - po 15 minutach leżenia na macie czułam się jak po doskonałym masażu, nie miałam ochoty z niej schodzić - byłam tak zrelaksowana, że miałam wręcz ochotę na niej zasnąć - relacjonuje Karolina.
- Zachęcony przez kuzynkę chciałem skorzystać z maty, ale ból był nie do wytrzymania - wspomina Andrzej. - Skonsultowałem się z fizjoterapeutką i podpowiedziała mi, jak dawkować leżenie na macie. Szybko, zamiast bólu, zacząłem odczuwać przyjemność.

Mata do akupresury. Jaka?
Na rynku można znaleźć maty w wielu kolorach i wzorach oraz… w znacząco różniących się cenach. Czy koszty mają duże znaczenie, a maty różnią się od siebie?

- Maty różnią się wielkością, materiałem, jakością wykonania, rozstawieniem igieł oraz ich składem, a jeszcze inne zamiast igieł posiadają plastikowe kwiatki. Ceny wahają się od ok. 50 do nawet 600 zł za matę. Każdy powinien w razie możliwości przetestować różne wersje i indywidualnie wybrać najlepszą dla siebie - podpowiada specjalistka. Przyznaje jednak, że nierzadko różnica jest tylko… w cenie, nie w jakości wpływu na organizm.

- W zależności od potrzeb powstały przyrządy o różnym kształcie, rozstawieniu igieł i cenach (maty, wałki, piramidy, “rumianki”, wkładki do butów czy pasy), które można trzymać w dłoni lub się na nich kłaść, aplikować samodzielnie lub za czyjąś pomocą. Osobiście podczas terapii korzystam z większego wałka, a sobie nakładam “rumianek” ze względu na jego sporą elastyczność i dopasowanie do stawów albo głowy. Mata jest najbardziej praktyczna do samodzielnego masażu, ponieważ obejmuje największy fragment ciała i można się na niej po prostu położyć - wyjaśnia Maria Głuchowska.

Historia mat do akupresury wiąże się nierozerwalnie z alternatywnymi metodami leczenia jak akupunktura. Produkt ten jest efektem długiej pracy i zaangażowania osób, które profesjonalnie zajmują się leczeniem chorych.

doktor Nikolay Lyapko- Warto wspomnieć o wynalazcy, który poświęcił wiele lat badań i pracy, aby dopuścić te przybory do powszechnego użytku - zwraca uwagę terapeutka manualna Maria Głuchowska. - To doktor Nikolay Lyapko, który studiując medycynę na uniwersytecie, zafascynował się refleksoterapią i metodami leczenia kultury Wschodu np. wykorzystywaniu igieł. Pracował nad aplikatorami z różnych stopów metali, które występują w ciele człowieka i wynika z tego, że są z nim „spokrewnione”, jak miedź, żelazo srebro cynk i nikiel. Dzięki temu mogą oddziaływać z biochemią ludzkiego organizmu.

- Mata wynaleziona przez doktora Lyapko oprócz powyżej wymienionych wskazań, wskazana jest również m.in. przy wszelakich stanach zapalnych organizmu, problemach z układem odpornościowym, paraliżach, migrenach, stanach histerii i bezsenności, mózgowym porażeniu dziecięcym lub po udarach, problemach z ciśnieniem, patologią żołądka, problemami kobiecej natury, w chorobach skóry, przy bólach zębów, chorobach tarczycy, cukrzycy i wielu innych - wymienia terapeutka manualna.

- Jak widać, owa mata ma wiele zastosowań i należy dużo ostrożniej wybrać czas użytkowania. W zależności od długości sesji i pory dnia może mieć różne działanie na pobudzenie lub wyciszenie bądź regulowanie ciśnienia, co dokładnie i bardzo obszernie jest opisane w dołączonej instrukcji - mówi Maria Głuchowska. Ostrzega też, że nie każdy może skorzystać z takiego urządzenia. Przeciwskazaniem są ostre stany zapalne oraz poważne wycieńczenie organizmu, a dla osób chorych na nowotwór konieczna jest wcześniejsza konsultacja z onkologiem.

Szczegóły produktu
5907222931745
Nowy
Opinie

Napisz swoją opinię

Pakiet: Prostotrzymacz korektor postawy Oppo 2075 + Doradztwo + Darm. Dost. + GRATIS + Darm. ew. Zwrot lub Wym. + 3 Lata Gwar

Pakiet: Mata do akupresury z kolcami + Poduszka + Doradztwo + Darmowa Dostawa + ew. Zwrot lub Wymiana + 3 Lata Gwar.

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Pakiet: Drążek rozporowy 4Fizjo + Doradztwo + Darmowa Dostawa + Gratis + Darm. ew. Zwrot lub Wymiana + 3 Lata Gwar.

Recenzje: 0

W miarę zwisania na drążku rozporowym płyny ustrojowe zostają zassane do wnętrza dysków kręgosłupa i następuje ich regeneracja. Powoduje to zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa. Jest to najszybszy sposób regeneracji dysków- szybszy nawet od pływania.

Cena 79,00 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Pakiet: Klęcznik (klękosiad) Iliko + GRATIS

Recenzje: 14

Klęcznik (nazywany także klekosiadem) jest specjalnie skonstruowanym ergonomicznym krzesłem przeznaczonym dla dzieci i dorosłych umożliwiającym utrzymanie kręgosłupa w pozycji odciążeniowej co nie wywołuje bólów kręgosłupa na skutek długotrwałego siedzenia.

Cena 249,00 zł
Więcej
W magazynie

Pakiet: Prostotrzymacz korektor postawy Oppo 2075 + Doradztwo + Darm. Dost. + GRATIS + Darm. ew. Zwrot lub Wym. + 3 Lata Gwar

Recenzje: 14

Niezastąpione wsparcie przy problemach z kręgosłupem. Prostotrzymacz pozwoli Ci utrzymać prawidłową postawę i zmniejszy ból kręgosłupa. Wskazany zwłaszcza przy wadach postawy. Pamiętaj że ludzie o wyprostowanej postawie ciała są postrzegani jako bardziej atrakcyjni!

Cena 79,00 zł
Więcej
W magazynie