Pakiet: Prostotrzymacz korektor postawy Oppo 2075 + Doradztwo + Darm. Dost. + GRATIS + Darm. ew. Zwrot lub Wym. + 3 Lata Gwar

Recenzje: 14

Niezastąpione wsparcie przy problemach z kręgosłupem. Prostotrzymacz pozwoli Ci utrzymać prawidłową postawę i zmniejszy ból kręgosłupa. Wskazany zwłaszcza przy wadach postawy. Pamiętaj że ludzie o wyprostowanej postawie ciała są postrzegani jako bardziej atrakcyjni!

Cena 79,00 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery
  • Banner

Ściągaczka do wody- Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze
  • Ściągaczka do wody- Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze
  • Ściągaczka do wody- Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze

Poduszka podróżna do autokaru samochodu samolotu + Darmowa Dostawa

42,00 zł
Brutto
Ilość
czas wysyłki: 2 dni robocze

 

Opis

Poduszka podróżna – gadżet czy niezbędny towarzysz w podróży?

Długotrwała podróż potrafi być bardzo uciążliwa. Tym bardziej, jeśli odbywa się w pozycji siedzącej, bez możliwości zmiany ułożenia ciała. Bóle kręgosłupa oraz sztywność karku to zaś typowe dolegliwości, z którymi zmagają się osoby często podróżujące m.in. samolotem. Nie dziwi zatem popularność poduszek podróżnych, które mają odciążyć kark oraz pomóc w przyjęciu komfortowej pozycji w trakcie snu. Czy faktycznie warto z nich korzystać?

Do czego służy poduszka podróżna?Spanie w samolocie, autokarze lub samochodzie to często konieczność – szczególnie jeśli podróż odbywa się w nocy lub trwa wiele godzin. Jednocześnie, niemożliwe jest całkowite rozłożenie siedzeń, które umożliwiałoby sen w pozycji leżącej. Bez odpowiedniego oparcia, głowa będzie z kolei opadać, co nie tylko zaburzy sen, lecz również spowoduje bóle w odcinku szyjnym kręgosłupa oraz będzie się wiązać z ogromnym dyskomfortem. Poduszka podróżna ma zaś za zadanie zapewnić podparcie oraz umożliwić przyjęcie jak najwygodniejszej pozycji.

Poduszki tego typu mają kształt litery "U" (tzw. rogale) oraz umieszcza się je na szyi. Mogą różnić się od siebie rodzajem wypełnienia. Najpopularniejsze z nich to:

    poduszki dmuchane – zajmują mało miejsca, ale są mało wygodne i za każdym razem trzeba je wypełniać powietrzem,
    poduszki z granulatem – nie zapamiętują kształtu, co wiąże się z ciągłą zmianą ułożenia wypełnienia,
    poduszki memory – najwygodniejszy typ poduszek, zapamiętuje kształt ciała, są miękkie i wygodne.

Poduszka podróżna typu rogal spełni więc swoją rolę tylko w sytuacji, kiedy będzie dobrze wyprofilowana i wygodna, co zależy od rodzaju zastosowanego wypełnienia.


Zalety stosowania poduszki podróżnejZe względu na to, jak wiele osób obecnie korzysta ze specjalnych poduszek w trakcie podróży, może się wydawać, że jest to po prostu kolejny gadżet, wylansowany przez blogerów i trendsetterów. Jak jednak przekonują fizjoterapeuci, poduszka podróżna, stosowana w odpowiedni sposób, przyniesie wiele korzyści. A dokładnie:

    daje oparcie głowie, dzięki czemu pozycja w trakcie snu jest wygodniejsza,
    odciąża górne partie ciała, zapobiegając bólom karku i pleców,
    amortyzuje drgania (ważne dla bezpieczeństwa),
    minimalizuje skutki unieruchomienia ciała,
    zapobiega wybudzeniu ze snu.

Poduszka podróżna to dobry przyjaciel każdej osoby, która spędza w podróży wiele godzin oraz ceni sobie jak największy komfort. Na pewno przyda się nie tylko podczas lotów samolotem, ale też w samochodzie, autokarze lub pociągu.

Prawidłowy sposób używania poduszki podróżnejCzy można źle używać poduszki? Pytanie z pozoru jest absurdalne, jednak w przypadku poduszki podróżnej jest jak najbardziej uzasadnione. Okazuje się bowiem, że poduszka podróżna typu rogal wcale nie powinna być zakładana z tyłu, na kark. Lepiej umieścić ją z przodu – jej najgrubsza część powinna znaleźć się pod podbródkiem. Dzięki temu poduszka da maksymalne oparcie głowie oraz zapobiegnie jej opadaniu w trakcie snu. Taki sposób używania poduszki sprawdzi się doskonale podczas podróży w pozycji siedzącej lub półleżącej.

Czy w takim razie poduszka podróżna to dobry pomysł? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj poduszki wybierzesz. Jeśli chcesz, żeby jak najlepiej spełniła swoje zadanie, to zdecyduj się na poduszkę memory, która realnie wpływa na komfort snu i podróży. W innym wypadku zyskasz tylko kolejny gadżet, który zajmie miejsce w bagażu.

Cechy naszej poduszki podróżnej?


- skutecznie podpiera kark i szyje
- ułatwia zaśnięcie w autokarze
- zwiększa komfort podróży i redukuje zmęczenie karku
- posiada miękkie wypełnienie
- materiał- tworzywo sztucznego
- wymiary: 28,5 cm (sz) x 28 cm (w) x 8,5 cm (gr)
- kolor niebieski


Szczegóły produktu
Nowy
Opinie

Napisz swoją opinię

Pakiet: Prostotrzymacz korektor postawy Oppo 2075 + Doradztwo + Darm. Dost. + GRATIS + Darm. ew. Zwrot lub Wym. + 3 Lata Gwar

Poduszka podróżna do autokaru samochodu samolotu + Darmowa Dostawa

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Pakiet: Drążek rozporowy 4Fizjo + Doradztwo + Darmowa Dostawa + Gratis + Darm. ew. Zwrot lub Wymiana + 3 Lata Gwar.

Recenzje: 0

W miarę zwisania na drążku rozporowym płyny ustrojowe zostają zassane do wnętrza dysków kręgosłupa i następuje ich regeneracja. Powoduje to zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa. Jest to najszybszy sposób regeneracji dysków- szybszy nawet od pływania.

Cena 79,00 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie