Wszystkie bestsellery
  • Banner

  • Obecnie brak na stanie
Drążek rozporowy na futrynę - regeneracja dysków kręgosłupa
  • Drążek rozporowy na futrynę - regeneracja dysków kręgosłupa
  • Drążek rozporowy na futrynę - regeneracja dysków kręgosłupa
  • Drążek rozporowy na futrynę - regeneracja dysków kręgosłupa

Pakiet: Drążek rozporowy 4Fizjo + Doradztwo + Darmowa Dostawa + Gratis + Darm. ew. Zwrot lub Wymiana + 3 Lata Gwar.

W miarę zwisania na drążku rozporowym płyny ustrojowe zostają zassane do wnętrza dysków kręgosłupa i następuje ich regeneracja. Powoduje to zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa. Jest to najszybszy sposób regeneracji dysków- szybszy nawet od pływania.
79,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Opis

Drążek rozporowy na futrynę 4Fizjo

PRZETESTUJ PRZEZ 30 DNI ZA DARMO.
NASZ KURIER ODBIERA ZWRACANY PRODUKT.

PYTANIE: CO OTRZYMAM ZA TĘ CENĘ ? (KLIKNIJ)
Umożliwia poprawienie muskulatury w domowych warunkach. Do ćwiczeń bicepsów, tricepsów, barków, przedramion.

Cechy drążka rozporowego

DRAZEK-ROZPOROWY-Regulowany-do-podciagania-STALOWY.jpg

- jest prosty w montażu i demontażu w każdej futrynie drzwi- nie potrzeba żadnych śrubek
- wykonany ze stali
- płynna regulacja w zakresie 60-100cm
- maks. waga użytkownika to 150 kg
- dzięki trzem szerokim uchwytom piankowym możesz stosować różną szerokość chwytu - dzięki temu możesz zaangażować wszystkie grupy mięśni

Naciąganie kręgosłupa pod koniec dnia.

W ciągu dnia nasz kręgosłup jest poddawany dociskowi co powoduje odwodnienie dysków (dehydrytacje). W miare kiedy przybywa nam lat proces ten powoduje że jesteśmy coraz niżsi. Amortyzacja kręgosłupa nie działa już prawidłowo. Może to prowadzić do występowania dolegliwości bólowych.
Aby temu zaradzić, stosuj rozciąganie na drążku rozporowym na futryne. W miarę swobodnego zwisania płyny ustrojowe zostają zassane do wnętrze dysków. Daje to impuls do regeneracji dysków i powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych jeśli takie występowały. Następująca regeneracja dysków jest dużo szybsza niż gdybyśmy np. leżeli lub pływali.
- uprawiaj zwis swobodny na drążku na futrynę regularnie, najlepiej codziennie a jeszcze lepiej kilka razy dziennie
- czas zwisu- najlepiej jak najdłużej, z czasem kiedy wzmocnisz mięśnie, będziesz w stanie zwisać coraz dłużej i jeszcze bardziej regenerować dyski kręgosłupa
- uprawianie zwisu na drążku rozporowym pozwala na wyrobienie prostszej postawy ciała- jest wskazane zwłaszcza dla dzieci które jeszcze rosną a ich układ ruchowy się kształtuje

Sześciokątny system przyssawek

Przyssawki zostały wykonane z przezroczystego materiału dzięki czemu nie będą zostawiały smug na framugach.

Zamknięta struktura pianki


Dzięki zamkniętej strukturze pianki, uchwyty w znacznie mniejszym stopniu wchłaniają wilgoć. Zapewnia to lepszą higieniczność naszych drążków do podciągania. Nawet po długim czasie użytkowania drążek nie będzie kumulował potu i powodował wydzielania brzydkiego zapachu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodatkowe informacje:

Drążek rozporowy- po co, dla kogo i jaki?



1. Drążek rozporowy - co to, po co


- Chciałabym ćwiczyć, ale mam za daleko na siłownię.
- Dużo pracuję, a potem jestem zbyt zmęczony, żeby iść na trening.
- Nie mam w domu miejsca na sprzęt do ćwiczeń.

Znasz te wymówki? Prawdę mówiąc - wszyscy je znamy. W rzeczywistości wcale nie trzeba dużo miejsca, czasu i pracy, żeby zadbać o formę, figurę i zdrowie. Są akcesoria proste i praktyczne, które bez problemu zmieścisz nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Takim sprzętem jest drążek rozporowy do podciągania.

Rodzaje drążków


Popularne podciąganie można wykonywać na różnego rodzaju drążkach.
    • Prosty drążek rozporowy do pociągania montowany między ścianami lub we framudze drzwi.
To sprzęt tani, dostępny i niesprawiający trudności, jeśli chodzi o instalację. Bez problemu można go założyć i zdjąć, nie powodując uszczerbku w miejscu montażu. Nie wymaga wiercenia. Taki drążek rozporowy potrzebuje jednak regularnego sprawdzania, czy należycie się trzyma. Ponieważ nie jest mocowany na stałe, może ulec zruszeniu podczas treningu. Efekt? Kolejne ćwiczenie może zakończyć się  poluzowaniem drążka rozporowego i upadkiem.
    • Drążek stacjonarny - kształtem przypomina ramę mobilnego wieszaka. Jest to stalowa konstrukcja: poprzeczka na podpórkach. Może stanowić interesujące wyposażenie pokoju. Lub pełnić funkcję garderoby, w chwili, gdy nie ćwiczysz.

    • Alternatywę dla prostych drążków stanowią drążki rozbudowane, które można na stałe montować do ścian lub sufitu. To ciekawe rozwiązanie, ale aranżujące całe wnętrze. Wymaga większej przestrzeni oraz trwałego montażu. Bez wiercenia można natomiast posłużyć się drążkiem montowanym na drzwiach, z klinem zakładanym za framugę. Na takim sprzęcie można też trenować na podłodze, brzuszki albo pompki.


Jak wybrać drążek rozporowy?


Drążki rozporowe do pociągania są niedrogie. Są również powszechnie dostępne w sklepach i w sprzedaży internetowej. Wybierając drążek rozporowy, kierujmy się szerokością framugi: na rynku są dostępne w wymiarach od ok. 60 do 120 cm, także z możliwością regulacji szerokości. Niektóre drążki rozporowe do pociągania mają specjalne pianki lub nierówności w miejscach, gdzie można ułożyć dłonie. Trenerzy odradzają piankowe obłożenie drążka, jako mało higieniczne rozwiązanie. W gąbkę wsiąka pot i jest to idealne miejsce do namnażania się bakterii.
Dla porównania drążek stacjonarny to koszt od ok. 180 zł. Wymaga nieco większej dostępnej w pomieszczeniu przestrzeni. Drążki złożone, mocowane na stałe, to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych (plus koszt opłacenia usługi kogoś, kto profesjonalnie zamontuje urządzenia).


Czym kierować się wybierając drążek?


Decydujące są oczywiście względy praktyczne: czy i w jakim zakresie możesz ingerować w mieszkanie, modyfikować jego wyposażenie, wiercić ściany. Warto przemyśleć, jak dalece nasz zapał przełoży się na treningi.
Jeśli jesteś początkującym sportowcem lub ćwiczysz głównie z myślą o zachowaniu sprawności i zdrowia, ale bez bardzo „koksowych” aspiracji - sięgnij po najprostszy drążek rozporowy. Jeśli sprawdzi się, będziesz ćwiczyć rzetelnie i regularnie, możesz sukcesywnie wzbogacać swoją domową siłownię o kolejne urządzenia.
Kupując drążek rozporowy, zapytaj sprzedawcę o ochronne rękawiczki. Dłonie nie będą się niszczyć, nie będzie na nich twardych odcisków, a także - co bardzo ważne dla bezpieczeństwa! - dzięki rękawiczkom dłonie nie będą się ślizgać podczas ćwiczeń na drążku rozporowym.


Jak mocować drążek rozporowy


Drążek rozporowy do podciągania to rura wyposażona w śruby, którymi należy kręcić aż do maksymalnego oporu. Montaż jest prosty i nie wymaga niczyjej pomocy. Ważne, aby podłoże tj. ściana lub framuga, były czyste i stabilne. Zapobiegnie to niespodziewanemu poluzowaniu się drążka rozporowego. Jeśli więc masz do dyspozycji np. stare drewniane framugi albo ścianę o nierównej fakturze, to nie są właściwe miejsca do zamontowania drążka.

2. Ćwiczenia na drążku rozporowym


Co możemy wyćwiczyć na drążku? Wbrew stereotypom, podciąganie na drążku rozporowym wzmacnia plecy znacznie bardziej niż klatkę piersiową. To urządzenie, któremu będziemy zawdzięczać również zgrabne i sprawne barki, ramiona i przedramiona. Jak ćwiczyć na drążku rozporowym do podciągania?
Mgr Joanna Kmieć-Nowakowska, fizjoterapeutka, trenerka personalna i instruktorka fitness, przyznaje: - Podciąganie na drążku jest jednym z lepszych ćwiczeń na mięśnie grzbietu i obręcz barkową. Gdy nie możemy wyjść na siłownię, by pracować na sprzętach siłowych, aktywność w domu jest dobrym rozwiązaniem.

- Niestety ćwiczenia na drążku nie są tak proste, jak by się wydawało - uprzedza specjalistka. - Szczególnie jeżeli nie byliśmy aktywni fizycznie do tej pory. Dlatego nie powinniśmy rzucać się na głęboką wodę. Nie trzeba wykonywać od razu pięćdziesięciu podciągnięć.

Ważniejsza od ilości powtórzeń jest jakość ruchu: - Nawet przy kilku nieprawidłowych powtórzeniach może dość do urazów -zwraca uwagę Joanna Kmieć-Nowakowska. - Zanim zaczniemy podciąganie, nauczmy się kontrolować ruch łopatek, sam chwyt (przez zwis na drążku), stabilizację tułowia, ustawienie żeber w stosunku do miednicy i nauczmy się oddychać torem przeponowym. Pamiętajmy, że ważna jest regularność, tylko wtedy osiągniemy zamierzony cel - podkreśla trenerka Joanna Kmieć-Nowakowska.

    • Barki
Niektórzy sądzą, że jedynie hantle lub sztanga przełożą się na siłę i atletyczny kształt obręczy barkowej. Jednak podciągając się nachwytem na drążku rozporowym do wysokości karku, z pewnością odczujemy również pracę barków. Co więcej, ćwiczenia na drążku mogą pomóc, jeśli cierpimy z powodu bólu barków lub w codziennym życiu np. wskutek pracy, doświadczamy asymetrii i przeciążeń w obręczy barkowej. Można zacząć od np. 5 serii po 5 podciągnięć, a w miarę poprawy formy podciągać się po kilkanaście lub więcej razy w każdej serii.
    • Tricepsy
Podciąganie na drążku rozporowym to również doskonała metoda ćwiczenia tricepsów. To właśnie te trójgłowe mięśnie rzeźbią kształt naszych ramion. Ponadto przekładają się na siłę naszych rąk.
Dłonie należy ułożyć na drążku na szerokość ramion. Później staramy się podciągnąć tak, żeby co najmniej szyja znalazła się na poziomie drążka. Zaczynamy od kilku powtórzeń w serii, dążymy do kilkunastu.
    • Bicepsy
Podciąganie na drążku wyrzeźbi również bicepsy. To jedno z najlepszych ćwiczeń na tę część ciała. Pełny ruch podciągnięcia aktywizuje zarówno górną, jak i dolną część bicepsa. Optymalne jest rozmieszczenie dłoni na drążku w odstępie ok. 70 cm i podciąganie się tak, żeby tyłem głowy przekroczyć wysokość drążka.
    • Przedramiona
Dzięki drążkowi rozporowemu do podciągania możemy zyskać silne przedramiona. Wystarczy, że złapiesz drążek nachwytem lub podchwytem. Zawiśnij swobodnie 3 razy po 30 sekund.
    • Plecy
Drążek rozporowy do pociągania jest idealnym narzędziem, żeby wyrzeźbić plecy, a przede wszystkim je wzmocnić. Dzięki podciąganiu zwiększysz siłę i szerokość pleców. Oprócz mięśni grzbietu pracują wówczas mięśnie brzucha, pośladków i klatki piersiowej. Jak widać, drążek rozporowy może sprzyjać rzeźbie całego ciała!
    • Brzuch
Mięśnie brzucha pracują najmocniej, gdy wisząc na drążku, podciągasz kolana do klatki piersiowej. Ćwiczenie może być trudne i bolesne dla początkujących, ale z czasem na pewno przyniesie pożądany efekt.

    3. Regeneracja dysków kręgosłupa, zmniejszenie dolegliwości bólowych


Jeśli dyski kręgosłupa nienależycie trzymają kręgi, może pojawiać się ból i problemy z poruszaniem. Drążek rozporowy może pomóc w unormowaniu położenia dysków i płynów ustrojowych w obrębie kręgosłupa. Pamiętaj, aby w przypadku długotrwałego bólu, nie podejmować aktywności bez konsultacji ze specjalistą. Źle dobrane ćwiczenia mogą zaszkodzić!
Fizjoterapeutka Julia Jeżewska zwraca uwagę, jak ćwiczyć skutecznie i bezpiecznie: - Ważne jest, aby przy ćwiczeniach utrzymywać żebra w dole oraz aby nie doprowadzać do przeprostu w łokciach. Kiedy ściągniemy żebra ku dołowi, bardziej zaangażujemy mięśnie pleców. Poza tym dochodzi do elongacji, czyli wydłużenia kręgosłupa, co również pozytywnie wpływa na całe ciało.

    4. Jeśli nie drążek, to co? Sprzęt działający podobnie do drążka do podciągania


Nie każdy ma dość siły i sprawności, by podciągnąć się na drążku. Może zdarzyć się również, że jesteśmy np. w podróży, a nasz ulubiony drążek rozporowy został w domu. Jakie ćwiczenia mogą zastąpić podciąganie na drążku?
W takich sytuacjach spróbuj: wznoszenia barków, unoszenia tułowia z opadu, skłonów ze sztangą/gryfem. Sztangę można też podnosić w opadzie albo leżąc na ławeczce. Alternatywnym ćwiczeniem na ławce może być wiosłowanie, które możesz praktykować także z wykorzystaniem sztangi lub hantli. Brakuje hantli pod ręką? Wystarczą butelki wody!
Podobną skuteczność, jak podciąganie na drążku rozporowym, jeśli chodzi o rozbudowę mięśni pleców, ramion i barków, ma tzw. martwy ciąg.


    5. Dla kogo drążek? Zalecenia i przeciwwskazania


Ćwiczenia na drążku rozporowym są skuteczne i bezpieczne, ale - jak w przypadku każdej aktywności - istnieją przeciwwskazania. Kiedy zrezygnować z podciągania na drążku? Ostrożność powinny zachować przede wszystkim młode mamy, którym zależy na szybkim powrocie do formy i figury.


Fizjoterapeutka Julia Jeżewska, znana jako FizjoWenus, zwraca uwagę: - Kiedy mówimy o ćwiczeniach na drążku, pierwsze nasze skojarzenie to podciąganie się. Jest to bardzo dobre ćwiczenie funkcjonalne, angażujące mięśnie pleców i obręczy barkowej, ale jest ono dla osób zaawansowanych i na pewno nie polecałabym tego akurat ćwiczenia dla kobiety, która niedawno urodziła.
Nie oznacza to, że młode mamy muszą całkowicie zrezygnować z drążka. Zamiast podciągania na drążku rozporowym mogą wykonać inne aktywności:


- Jest mnóstwo ćwiczeń, które można wykonać z pomocą drążka - podpowiada Julia Jeżewska. - Są to naturalne ruchy, np. zwis na prawie prostych rękach, czy też uniesienie rąk w górę, mając stopy na podłożu lub zabierając stopy z podłoża, delikatne huśtanie w przód i w tył, huśtanie się na boki. Te ruchy są świetnymi ćwiczeniami wspomagającymi w powrocie do sprawności oraz formy po porodzie.


- Nie polecam natomiast ćwiczeń w zwisie na drążku z podciąganiem nóg do brzucha, zarówno z kolanami ugiętymi, jak i wyprostowanymi - ostrzega Julia Jeżewska. - Powodują one zwiększoną tłocznię brzuszną podobnie jak zwykłe „brzuszki”. Wzmożone ciśnienie w jamie brzucha spycha mięśnie dna miednicy i narządy wewnętrzne w dół, zwiększa odległość od siebie mięśni prostych brzucha, a tym samym powiększa rozejście kresy białej, jeżeli ono jest lub nasila ryzyko powstania tego problemu.


- Podciąganie na drążku nie będzie dobre dla kobiet po porodzie - potwierdza mgr fizjoterapii Joanna Kmieć-Nowakowska, prowadząca we Wrocławiu terapie dla kobiet Circa Feminae. -  Czasem trzeba poczekać nawet 6-12 miesięcy, by móc wykonywać intensywniejsze ćwiczenia. Jeżeli kobieta ma rozejście mięśnia prostego brzucha (kresy białej), to w trakcie podciągania może pojawiać się na środku brzucha charakterystyczne dla rozejścia stożek. Dlatego, jeżeli zauważysz u siebie uwypuklenie środkowej części brzucha, oznaczać to będzie, że kresa biała nie jest jeszcze zdolna do utrzymania dużego ciśnienia śródbrzusznego. Jeśli pojawiły się u Ciebie dolegliwości związane z pracą mięśni dna miednicy: nietrzymanie moczu, obniżenie narządów, bolesne współżycie itp., powinnaś najpierw rozpocząć fizjoterapię, ponieważ każde intensywniejsze ćwiczenie może wpłynąć na pogorszenie dysfunkcji - podkreśla fizjoterapeutka uroginekologiczna, trenerka personalna i instruktorka fitness, Joanna Kmieć-Nowakowska.

Szczegóły produktu
5907739310385
Nowy
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku